• Telefon505-456-325
  • E-mailkontakt@tarifasurf.pl

Kinkiety

Może kiedyś zastanawialiście się do czego służą kinkiety? Większości to słowo jest znane, jednak często okazuje się, że nie mamy pojęcia co znaczy w praktyce. Jeśli nie chcemy się wstydzić wśród znajomych czy w sklepie warto się dowiedzieć czym tak naprawdę są kinkiety jak się prezentują.

Jest to lampa, która ma specyficzną konstrukcje, ponieważ nadaje się do tego, by ją wieszać na ścianie. Spotykać można je w teatrach, wtedy są one przeznaczone do oświetlenia sceny. Przed nimi może znajdować się również metalowa tarcza, która odpowiada za odbijanie światła. w dawnych czasach stosowane były także lampy olejne o stojącej formie. Kinkiet wiszący pojawił się po pojawieniu się lamp naftowych.

Współczesne kinkiety

nowoczesny kinkietWspółcześnie oczywiście nie będziemy już mieli naftowych kinkietów czy też propozycji olejnych. Nie będzie także takich stojących. Rozmowa ludzi sprowadza się nie do określenia kinkietów sprzed wieków, ale na temat tego jak obecnie one wyglądają a wiec raczej chodzi po prostu o te wiszące na ścianach. W teraźniejszości kinkiety są nieco inne niż te pierwotne, jednak prezentują się nadal bardzo dobrze, są funkcjonalne, wygodne. Nie będą się do jednego rodzaju ograniczać. Spotykać można różne kształty, wielkości czy materiały jakie są do produkcji stosowane.

Kinkiet klasztorny

kinkiet klasztorny​Może się kojarzyć nam z zakonem, ale to wyłącznie jego nazwa. Charakteryzuje się prostą formą i może pasować do nowoczesnych, surowych wnętrz, ponieważ będzie można sobie tak stworzyć jakby klimat zakazanej biblioteki z księgami. Wykonuje się go często z dobrego jakościowo surowca. Mocowanie będzie drewniane, ale malowane na czarno to sprawi, żę będzie to estetyczna konstrukcja. Do tego dochodzi również oprawka, która przygotowywana jest z porcelany oraz całkowicie metalowa maskownica. Kabel będzie miał kolor pomarańczowy i dzięki temu będzie się wyróżniał. Przygotowywany w taki sposób kinkiet pasuje świetnie i wygląda doskonale, dlatego wielu osobom może przypaść do gustu, warto się na niego zdecydować.

Sławomir Dobrowolski

Szef biura projektowego. Warszawa