• Telefon505-456-325
  • E-mailkontakt@tarifasurf.pl

Kinkiety w Twoim domu

Dawniej kinkiety nie miały raczej zbyt dobrej opinii wśród niektórych miłośników pięknych wnętrz i dobrego stylu w aranżacji.

Stare wyobrażenie kinkietów Uważane były za duże, niewymiarowe i dość brzydkie. Dziś jednak zdobywają coraz większą popularność, głównie dzięki temu, że w ostatnich latach przeszły przez liczne przemiany. Ich forma znacznie różni się od tej sprzęt kilku dekad, bowiem obecnie jest ona dużo bardziej elegancka. Kinkiety stały się niewielkie, a ponadto bardzo niedrogie; trudno jest zatem dziwić się temu, że najpierw zdobyły sporą popularność w Skandynawii, a potem również i w wielu innych krajach. Wszystkie jej zalety sprawiły, że szybko zaczęły się one zaliczać do zdecydowanie najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych źródeł światła. Takie niewielkie lampki świetnie mogą sprawdzać się nawet w niewielkich pomieszczeniach, gdzie trudno byłoby stosować jakiekolwiek inne źródła światła.

Na rynku spotkamy się oczywiście z wieloma różnymi odmianami kinkietów, wśród których każdy może być przeznaczony do zupełnie odmiennych pomieszczeń. Wśród nich dostępne są także kinkiety do kuchni. W poszczególnych pomieszczeniach kinkiety mogą pełnić zupełnie odmienne funkcje – estetyczne lub praktyczne, albo też obie jednocześnie. Kinkiety mogą być fantastyczną propozycją między innymi w salonie oraz sypialni. Jak dobrze wiadomo, światło w sypialni nie powinno być zbyt intensywne. O wiele lepiej sprawdzi się coś bardziej stonowanego, co wprowadzi w takim pomieszczeniu przyjemny nastrój. Kinkiety często służą także jako oświetlenie kierunkowe, nieocenione przy wieczornym czytaniu książek. Kinkiety w większości przypadków nie mogą jednak służyć jako główne oświetlenie, przez co zazwyczaj stosuje się kilka różnych źródeł światła. Kinkiety mają tutaj tę ważną zaletę, że w razie potrzeby mogą dawać bardziej intensywne światło wystarczające właśnie do czytania książki, aby po krótkiej chwili stać się źródłem znacznie bardziej stonowanego oświetlenia, dzięki któremu sypialnia staje się o wiele bardziej przytulnym miejscem.

Roman Omar

Dekorator wnętrz, projektant lamp