• Telefon505-456-325
  • E-mailkontakt@tarifasurf.pl

Kinkiety do użytku zewnętrznego

Kinkiety w większości przypadków kojarzą się nam z oświetleniem wewnętrznym, ale w rzeczywistości z powodzeniem można korzystać z nich również do oświetlania obszarów na zewnątrz naszego domu.
Kinkiety na zewnątrz Świetnie sprawdzają się one w miejscach takich jak tarasy, balkony czy wejścia do budynków. Trudno jest w takim razie dziwić się temu, że lampy te coraz częściej są wykorzystywane właśnie do użytku zewnętrznego. Producenci szybko dostrzegli potrzeby i oczekiwania swoich klientów, dzięki czemu na rynku pojawia się coraz więcej lamp tego typu przeznaczonych do takich właśnie zadań. Kinkiety z racji swojej charakterystyki mogą pełnić dwie oddzielne role. Są one lampami ozdobnymi, które emitują dość stonowane i rozproszone światło; z jednej strony pełnią zatem funkcje estetyczne, a z drugiej czysto praktyczne. Podstawową kwestią w czasie wybierania określonych ich modeli w sklepach jest wcześniejsze ustalenie, w którym dokładnie miejscu zamierzamy je zamontować. Jeżeli zamierzamy kupić kilka lamp tego typu, to powinny one być jednakowe, ewentualnie wykonane w takim samym stylu i kolorystyce.

Dekoracyjne kinkiety Kinkiety o typowo dekoracyjnym charakterze mogą być powieszone na przykład na tarasie, dzięki czemu stworzymy na nim naprawdę ciekawy klimat. Będziemy w stanie go docenić przede wszystkim w czasie letnich wieczorów, kiedy będziemy wykorzystywali taki taras jako miejsce do przyjęć w gronie znajomych. Takie lampy mogą być również z powodzeniem stosowane przy wejściu do domu lub na posesję. Dzięki temu będą wskazywały wszystkim naszym gościom drogę, znacznie zwiększając ich bezpieczeństwo po zmroku. Nie oznacza to oczywiście, że kinkiety w każdym przypadku mogą pełnić jedynie funkcje ozdobne – przeciwnie, wiele tego typu rzeczy dostępnych obecnie na rynku to również bardzo praktyczne modele. Pozwalają one przede wszystkim na oświetlanie ważnych szlaków komunikacyjnych w naszym ogrodzie, takich jak ścieżka od furtki do drzwi wejściowych czy też podjazd do garażu. Musimy oczywiście poświęcić nieco czasu na wybranie odpowiednich dla siebie lamp tego typu i zapoznanie się z dostępnymi obecnie rozwiązaniami. Bardzo ważne jest to, aby były one wykonane z odpowiednich materiałów, dzięki którym będą odporne na wszelkiego rodzaju czynniki atmosferyczne. Trzeba rzecz jasna zwracać przy tym uwagę również i na kwestie czysto estetyczne, bowiem kinkiety muszą pasować także do interesującego nas akurat stylu.

Sławomir Dobrowolski

Szef biura projektowego. Warszawa